Yüz Dolgusu | Dudak Dolgusu | El Dolgusu| MD Clinic | Mersin
Yüz ve Dudak Dolgusu
Yüz ve Dudak Dolgusu

Ameliyatsız yöntemler içinde belki de en çok yapılan uygulama yüz dolgusu uygulamasıdır. Dolgu işlemi yanak bölgesi,çene,gözaltı,dudak kenarlarımız ile burnumuz arasında kalan ve gülme mimiği ile derinleşen çizgilerimizi düzeltmek amacıyla yapılır.Yüz dışında ellere de yapılabilen bu dolgu ile daha genç bir görünüm kazandırılır..İşlem yapılacak alan lokal anestezik kremle uyuşturulur ve 20 dk bekleme süresinin ardından 15 dk' lık bir sürede dolgu tedavisi uygulanır.Merkezimizde kullanılan dolgu hyoluronik asittir.FDA onaylı bir ürün kullanılır.Kalıcılık 12-18 ay arasında değişir. 

YÜZ ŞEKİLLENDİRME

Tüm yüze yapılan uygulama ile yüzümüzde üçgen şeklinde şekillenme olur.Burada MD CODES ile yüze yaptığımız dolgular sistematik olarak bazı moktalara uygulandığında daha iyi sonuç alınır.Bu şekilde şakak,gözaltı,yanak ,çene ve çene çizgisi yeniden oluşturulur.

DUDAK DOLGUSU

Dudakların eskisinden daha kalın ve dolgun görünmesi, bu tedavi yöntemi ile mümkündür. İşlem süresi  15-20 dk arasında değişir. İşlemden önce acı duyulmasını engellemek için dudak ve çevresi lokal anestezik madde ile uyuştuşrulur. İşlemde kullanılan dolgu miktarı genelde 1 cc olmaktadır.Ancak bu miktar orta yada büyük dudak isteyenler için yeterli olmamakta, bu şekilde isteyenlere1,5 ve 2 cc civarında dolgu uygulanmaktadır.Dudağı çok küçük olanlar için tek seans yetmemekte,1 ay sonra 2. seans yapılmaktadır.

YÜZ GENÇLEŞTİRME 

Cildiniz sağlığınız için ne kadar önemli ise, hyaluronik asit de cildiniz için o kadar önemlidir. Cildinizde doğal olarak varolan bu madde, suyu tutarak cildinizi nemlendirir, gerginliği ve tazeliğini korumasını sağlar. Cildinizin Hyaluronik asit üretimi çeşitli nedenlerle azalır ve cildiniz elastikiyetini ve canlılığını kaybeder.Bu fark gençlerde bile barizdir. Derinin hemen altına enjekte edildiğinde , derinin içerisinde ağ oluşturarak, cildi sıkılaştırır,Nemli bir görünüm verir. Uygulama 20-40 dakika da tamamlanır. 

EL DOLGUSU

Yaşlanmayla birlikte cilt yapımızda değişimler ve yıpranmalar olur. Cilt altı doku incelmesiyle birlikte cilt esnekliği de azalır. Yüzde olduğu gibi  ellerde de deri incelir. Bu incelmeyle birlikte damarlar, tendonlar daha belirgin hale gelir. Cilt üzerinde güneş lekelenmeleri olur. Eller daha yaşlı görünür.Ele hacim kazandırmak ve damar ve tendonların belirginliğini azaltmak için ele dolgu uygulaması başarılı sonuçlar verir. Geçici dolgular uygulanır.  Geçici dolgu uygulaması tıbben basit bir işlem olsa da yine steril koşullarda yapılmalıdır. Dolgu işlemi sonrasında sonuç hemen belli olur. Bu süre içinde elleri aşırı aktiviteden, güneşten ve elde bulaşık çamaşır yıkamak gibi ev işlerinden ya da tenis, kayak gibi ellerin yoğun olarak kullanıldığı sporlardan sakınmak gerekir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte dolgunun etkinlik süresi yaklaşık 12-18 aya kadar devam eder.

GÖZALTI DOLGUSU

Gözaltı ışık dolgusuda denilen bu işlemin uygulama süresi 15 dakikadır.Genelde 1 cc dolgu yeterli olmaktadır.Gözün hemen altındaki çukurun içine ,kemik üzerine yapılan bu dolgu işleminin kalıcılık süresi ortalama 1 yıldır.Kimi kişilerde çok daha uzun süre kalmaktadır.İşlem sırasında ciddi bir ağrı yada işlem sonrası bir sızı yaşanmaz.

Son Güncelleme Tarihi: Ağustos 2020            Editör:Anonim

 

Doktorunuza Sorun