Medikal Cilt Bakımı | MD Clinic | Mersin |Hydrafacial |Bakım |
Medikal Cilt Bakımı
Medikal Cilt Bakımı

Güzelliğiniz için uyguladığınız bakım düzenini ciddi anlamda yeniden düşünmenizin zamanı geldi. Temizlenen ve nemlendirilen cilt, siz gece uyurken kendini daha iyi tamir eder ve yeniler. Cildiniz bir güzellik göstergesi ve dış dünyaya karşı korunma kalkanı olmasının yanı sıra, aynı zamanda kendini sürekli yenileyen bir organdır. 

Cildinizde pütürlenmeler ya da noktalar görmeye başladıysanız, toksinlerden arınmanızın zamanı gelmiş demektir. Hafta bir kez maske ile cildinizi derinlemesine temizleyin, çünkü hücreleriniz kendini yenilerken, gözenekleriniz yağ ve kirlerle dolmaktadır. Çoğu yüz temizleme maskesinin içinde kil ya da çamur bulunur. 

Bu maddelerin içindeki negatif yüklü iyonlar pozitif yüklü kirleri çekerler, böylece gözeneklerdeki yağlar ve ölü hücre kalıntıları bir bakıma ‘emilir’. Lenf sisteminiz suyu, proteinleri, elektrolitleri ve kan hücrelerini vücudunuzun her yanına taşımaktan sorumludur. 

Cildinizdeki gerilimi almak için masaj , vücuttaki toksinleri lenf düğümlerine taşır. Toksinler burada yön değiştirerek kana karışır ya da terleme yolu ile vücuttan atılır. Yüze ve bedene yapılan hafif, rahatlatıcı bir masaj lenf düğümlerini uyararak daha verimli çalışmalarını sağlar, böylece ciltteki sıvı ve toksin birikimi ortadan kalkar. Ayrıca, yorgun görünen cildinize ve altları torba torba olan gözlerinize harika bir biçimde enerji kazandırır. 

Merkezimizde cilt bakımı uzman estetistenler tarafından özel cilt bakım cihazları ve dermakozmetik ürünlerle kullanarak yapılmaktadır. 


CİLT BAKIMI NEDEN GEREKLİDİR?

Cilt bakımı temizlik,koruma,sağlık ve güzellik için yapılır.Nasıl vücut ve diş bakımı yapıyorsak cilt bakımı da aynıdır. Cildimiz bizim iç aynamızdır, dolayısıyla önce beslenme alışkanlığımızdan başlayıp bir çok dengesiz faktörlerden arındırarak periyodik bakımlarımızı ihmal etmeyip düzenli olarak ayda bir kez özellikle reglliden sonra yapılmasını tavsiye ediyoruz. 

Cildimiz ,battaniyemiz gibi bizi korunmak için yaratılmıştır. Biz bu battaniyeye yeterince özen göstermezsek battaniye yani cildimizin kendini olumsuz şartlara karşı savunması yeterli olmuyor. 

Sakın cildinizi uzman olamayan kişilerle riske atmayın. Yeterince inceleyin ve soru sormayı unutmayın. Her sorunuz cevaplanırsa doğru adreste olduğunuzu gösterir. 
 

Cilt Bakım Çeşitleri:

Bakım ihtiyaçtır, lüks değildir. Cilt bakımını hanımlar evde hafta da bir klasik olarak yapmalıdır. Yalnız profesyonel yapılan cilt bakımları farklıdır. Cilt Bakımı sadece temizlik, buhar, maskeden ibaret değildir. Merkezimizde uygulanan cilt bakımları için, önce cilt analizi yaptıktan sonra hangi bakımın yapılması gerektiğine karar veriyoruz. Çünkü her yüz farklı yapıya sahiptir. Taze ve nemli bir cildiniz yoksa en pahalı makyajı yapsanız dahi canlı ve güzel olması mümkün değildir. 

Bakımlı bir cilt daha az makyajla kendini gösterebilir. Aynı zamanda bakımlı bir cilt, makyajın cildin derinlerine inmesine de engel olur Merkezimizde yaşlara göre çeşitli cilt bakımları yapılmaktadır. genç ciltlere deri temizliği uygulanır ve mevsime göre hazırlanan doğal maskeler uygulanır . Sonrasın da ise cildin tipine göre nemlendirici ve koruyucu bakım tamamlanır. 

25 - 40 yaş arası ciltlere ise cildin cinsi ve pürüzleri tespit edildikten sonra uygulamalar yapılmaktadır. Bu nedenle cilt yapısına göre uygulamalar değişebilmektedir. 25 yaşından itibaren cildinize daha çok özen göstermeniz gerekir. Bakımınız ona göre yapılmaktadır. 

40 - 60 yaş arası ciltlerde elastin ve kollajen oldukça azalmıştır. Dolayısıyla farklı bir bakım yöntemi uygulamak gerekir. Sarkmalar ve gözenekler zorlanmaktadır. Bazen bu yaşlarda istenmeyen çizgiler bariz bir şekilde görülmeye başlıyor. Bu durumlar için daha yoğun bakım gereklidir. 
 

ÖNERİLER
 

Yüz masajı önerisi: Parmaklarınızı burun kemiklerinizden yukarıya, gözlerinizin iç kısmına doğru kaydırın, bastırın, tutun, serbest bırakın. Gözlerinizin etrafındaki torbacıkları ve sinüslerinizdeki basıncı azaltmak için bu hareketi defalarca tekrarlayın. Kaldığınız yerden, parmaklarınızı bastırmaya devam ederek göz yuvalarınızın altından yanaklarınıza, oradan boynunuzun sarkmaya meyilli bölgesine kadar inin. Parmaklarınızı içten dışa doğru hareket ettirerek vücudunuzdaki sıvıların daha hızlı akmasını sağlayın. Bu hareketi birkaç defa tekrarlayın. 

Gözlerinizin daha parlak olması için, gözünüzün hemen altındaki kemiğe, gözbebeğinizle aynı hizadaki noktadan hafifçe bastırın, birkaç saniye tutun, ardından serbest bırakın. 

- Kan basıncının yükselmesine bağlı olan başağrılarınızı dindirmek ve yüz kaslarınızı rahatlatmak için, kaşlarınızı içten dışa doğru uyarın. Daha sonra, parmaklarınızı aksi yönde yüzünüze bastırarak kaydırın. Parmaklarınızı şakaklarınıza bastırın, birkaç dakika öylece tutun. Ardından bırakın. Aynı hareketi tekrar edin.

Doktorunuza Sorun