Saç Dökülmesi Tedavileri | Saç Kaybı Tedavileri | Saç Prp | Mersin
Saç Kaybı Tedavileri
Saç Kaybı Tedavileri

PRP Tedavi Yöntemi

PRP (Platelet Rich Plasma) tedavi yöntemi cilt yenileme, kırışıklık, yara ve sivilce izleri tedavisinde kullanılmaktadır.  PRP tedavi yönteminde ilk gerçekleştirilen işlem hastadan alınan kanın santrifüj’den geçirilmesidir. Santrifüj işlemi ile kırmızı kandan ayrıştırılan plazmalar mezoterapi  yöntemi ile hastanın cildine uygulanır. Bu işlem ile cilde uygulanan plazmalar,  büyüme faktörünü salgılarlar.

PRP Tedavi Yönteminde hastanın kendi kanından elde edilen özel bir plazmanın kullanılması, tedavisi gerçekleştirilen kişiye kan yoluyla bulaşabilecek olan hastalık ve alerji riskini ortadan kaldırmaktadır. Operasyonun acısız gerçekleştirilmesi ve uygulama sonrasında hastada herhangi bir iz kalmaması PRP tedavi yöntemini cazip kılmaktadır.

Saç PRP si; saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP saç tedavisi uygulamasında; saç sorunu olan hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kanın laboratuar ortamında ayrıştırılmasıyla trombositten zengin serum  kan elde edilir.Bu serum  napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile bu tedavi işlemi sonlandırılır.

PRP tedavisinde gerçekleştirilen bu işlem 20 dakika sürmektedir. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. 15 günde bir kez  3-4 seans ,daha sonra 2-4 ayda bir tekrarlanan  bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Son Güncelleme Tarihi: Ağustos 2020            Editör:Anonim

 

 

Doktorunuza Sorun