Lazerle Akne İzi Tedavisi | MD Clinic | Mersin
Lazerle Akne İzi Tedavisi
Lazerle Akne İzi Tedavisi

Derinin yaşlanmasında ,diğer faktörlerin yanı sıra güneş ışığının etkisi en önemli faktördür. Yanlış güneşlenme ve koruyucu kullanmama güneş ışınlarına bağlı deri hasarını arttırmaktadır. Bu hasar, açıkta olan yüz ve el sırtı cildinde daha fazladır.

Günümüzde, güneş etkisi ile hasara uğramış yüz cildinin yenilenmesindeki seçeneklerden biri fraxiyonel lazer cihazının kullanılmasıdır. Fraxiyonel Lazer ;Yüzeyden gönderilen toplu iğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, bozuk bağ dokusunu tahrip eder ve beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatır.

Fraxiyonel Karbondioksit lazer: Deride oluşan iyi huylu tümörlerin çıkarılmasında, akne skarlarının giderilmesinde ,kırışıklık tedavisinde, yüz gençleştirme işleminde kullanılır

Kimler bu uygulama için iyi bir adaydır?
Yüzdeki yara izleri, küçük kırışıklıkları,akne scarları olan kişilere bu tedavi oldukça yaralıdır.. Yaşlanmaya bağlı kırışıklara sahip ciltlerde, kırışıklıkların kontrolü amacı ile yoğun olarak kullanılmaktadır. Tek bir cihaz tüm sorunları çözmeğe yeterli değildir. Derideki değişik sorunlara farklı lazer cihazlarının kullanılması gerekebilir. Uygun hastada ve koşullarda uygulansa bile yan etkileri mevcuttur. Bu nedenle sadece kış dönemlerinde uygulama yapılması önerilir.

Ne zaman yapmalı?
Lazer uygulaması sonrası iyileşmekte olan cildi güneş ışınlarından korumak gerekir. Bu tedaviden sonra 6 ay boyunca güneş ışınlarından uzak kalmasınızı istiyoruz.

Tedavi sırasında Lazer ışınları, yüz cildinde bir yanık meydana getirir.Yüzde yoğun bir kızarık olur.3. gün nokta şeklinde kabuklanma görülür.5. gün kabuklanma dökülmeye başlar.7. gün her şey normale dönmüştür.Cilt daha parlak ve güzel görünmektedir.

Yapılacak işlem 15 dk. sürer. Bu işlem 3 kez tekrar edilmeli,yılda 1 kezde idame tedavi yapılmalıdır.

 

Uygulama sonrası… 
Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler azalır, derin izler yüzeyselleşir.

Hasta güneşten 6 ay uzak kalmalı ve SPF 50 güneş koruyucuyu günde 3 kere kullanmalıdır.

Doktorunuza Sorun