Harmonyca | dolgu | calcium hidroxyapatit | hibrit dolgu | MD Clinic |Harmonica| Mersin
HArmonyCa
HArmonyCa

HArmonyCA

Bu çift etkili,enjekte edilebilir üründür.Bu ürün;  hem dolgu etkisi ile çene ve yanak bölgesinde dolgunluk yaratır, hemde içindeki calciumhydroxyapatit ile lifting etki oluşturur.

HArmonyCa™'  bir biyo-uyarıcıdır, yani;  yeni doku büyümesini uyarır ve cildin doğal olarak kendi hacmini üretmesine yardımcı olur. Çapraz bağlı HA, cildin anında yükselmesini sağlayarak çizgileri ve kırışıklıkları dolgunlaştırırken, CaHa yüzü yeniden yapılandırmak, gençleştirmek ve sıkılaştırmak için ciltte kollajen üretimini uyarır. Bu, HArmonyCa™'cildi toparlar ve  cildin genel kalitesini ve görünümünü zaman içinde iyileştirmeye yardımcı olur.

HArmonyCa™, yaşlanmayla ilişkili yüz yapısının kaybından endişe duyan kişiler ve ayrıca yüz oranlarının, çizgilerinin ve kırışıklıklarının uzun vadeli iyileşmesinden faydalanmak isteyenler için uygun olabilir.

HArmonyCa™'nın temel avantajları:

Kaldırma ve lifting etkili sonuçlar sağlar. Yüzü yeniden yapılandırmak, gençleştirmek ve sıkılaştırmak için ciltteki kollajen üretimini canlandıran biyostimülatör yapıdadır.
Harmonyca, cilt kalitesini artıran ve lifting etkisi sağlayan hyaluronik asit ile kalsiyum hidroksiapatit birleşimi  bir üründür.

Harmonyca ile iki farklı etki gözlenir. İlk etkisi içeriğindeki hyaluronik asit molekülleri sayesinde dolgunlaştırma ve  lifting etkisidir. İkinci etkisi ise içerdiği CaHa ( kalsiyum hidroksiapatit) küreciklerinin fibroblastları uyarıp kollajen ve elastin sentezini arttırmasıdır. Böylece  lifting ve cilt kalitesinde  artış sağlar.

Harmonyca Ne Zaman Etki Eder?

HArmonyCa™ ile ilgili sonuçların bir kısmı, tedaviden hemen sonra görülebilmektedir.Diğer kısmı ortalama 3 ay sonra görünecektir. Hyaluronik asit bileşeni cilde anında hacim ve destek sağlar, bu da kırışıklıkları ve çizgileri yumuşatır ve yüzünüze daha genç bir görünüm kazandırır. Bununla birlikte, kalsiyum hidroksiapatit bileşeninin faydaları daha kademelidir. Ürün ciltte kollajen üretimini uyardığından, sonuçlar zamanla iyileşmeye devam ederek daha sıkı bir cilt sağlar. Sonuçların kademeli olması dermal dolgu tedavisi gördüğünüzü kimsenin fark etmesi konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Uygulamadan 1 hafta sonra  cildin  onarımı başlar. Yüzün yan bölgesine enjekte edilen harmonyca, hyaluronik asit ile hızlı lifting sağlarken kalsiyum kürecikleri ile de fibroblastları uyararak kollajen sentezini tetikler.Ortalama 3 ay içinde de,etkileri tam olarak görünür hale gelir.

Harmonyca uygulamasının faydaları nelerdir?

Harmonyca hyaluronik asit (HA) ve Kalsiyum Hidroksiapatit (CaHA) içeren hibrit bir üründür. İçerisindeki HA moleküllerine bağlı lifting etkisi ortalama 1 yıl devam ederken CaHa kürecikleri sayesinde ise cilt kalitesinde artış ve lifting etkisi ortalama 1,5 yıla kadar uzayabilir.

Harmonyca kimler için uygundur?

  • Harmonyca, yüzünde sarkma belirtileri başlayanlar için uygundur.
  • Cildini sarkmaya karşı korumak isteyenler, Harmonyca’dan yararlanabilirler..
  • Cildinde kırışıklık sorunu olanlar ve cilt elastikiyeti azalan kişiler, Harmonyca’dan yararlanabilir.
  • Gülme çizgileri olan kişiler de Harmonyca’dan faydalabilmektedir.
  • Harmonyca, el üstü derisini gençleştirmek isteyenler tarafından da talep edilmektedir.

Harmonyca nasıl uygulanır?

İşlem öncesi bu tedavinin size uygun olup olmadığı doktorumuz tarafından değerlendirilir. Harmonyca tedavisi kanül dediğimiz ucu keskin olmayan iğnelerle cildin derin tabakasına enjekte edilir. İşlem süresi ortalama 20 dakikadır. İşlem sonrası hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyduğunuz sürece çalışmanıza veya sosyal yaşantınıza engel değildir.

KİMLERE YAPILMAZ?

-Lidokaine karşı aşırı duyarlılık gösterenlere

-İşlem yapılan yerde cilt hastalığı olanlara

-Keloit oluşumuna yatkın kişilerde.

-Yara iyileşmesi geç olan kişilere.

-Pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere

-Uçuk (herpes) enfeksiyonu olan kişilere.

-Otoimmün hastalığı olan kişilere

-Ciddi kronik hastalığı olan kişilere uygulanmamalıdır.

 

Harmonyca uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler

Harmonyca uygulaması sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Kişilerin işlem bölgesine dokunmaması, sauna ve sıcak duş gibi aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan korunması, bununla birlikte işlem sonrası 24 saat boyunca alkol almaması önem taşımaktadır.

Harmonyca uygulamasının yan etkileri var mıdır?

 Tüm tedavilerdeki gib ialerji, kızarıklık, hafif ödem ve hassasiyet görülebilir ve geçicidir. Ürün içerisinde bulunan hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit veya lidokaine karşı alerjiniz varsa uygulama önerilmez.İçinde hyoluronik asit bulunduğu için, bu ürün diğer dolgu uygulamalarındaki gibi yan etkiye sahiptir.

Harmonyca uygulamasının kalıcılığı nedir ?

Harmonyca etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama  12 ay devam etmektedir. Bu sürede cildin yaşlanma derecesi, kişinin yaşam tarzı ve metabolik dengesi belirleyicidir. İşlem cildin ihtiyacına göre 6 ay sonra tekrar uygulanabilir. Tedavinin biyostimülasyon etkisi sayesinde düzenli uygulamalar ile ciltteki anti aging etki devam etmiş olur.

Son Güncelleme Tarihi: Ağustos 2023            Editör:Allergan Medical Ensttitü.

 

Doktorunuza Sorun