Karbon Peeling | Cilt Yenilememe | Leke Tedavisi | Mersin
Karbon Peeling
Karbon Peeling

Karbon Peeling ciltteki, geniş gözenek, deri rengindeki düzensizlikleri tedavi ederek cildinize canlılık ve parlaklık kazandırır.

Karbon Peeling nedir? 

Teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen lazer cihazları estetik alanında başarılı sonuçlar vermektedir. Q switched Nd YAG lazer cihazlarından  mikrosaniye süresince  uygulama yapmaktadır

Hızı sayesinde, kısa sürede geniş alanları tedavi imkanı bulunur. Karbon peelingte kullanılan mod dışında, dört farklı başlıktaki dalga boylarındaki ışık ile aynı hız ve konforda farklı renklerde dövme silme, cilt leke tedavileri yapılabilir. 

Karbon peeling nasıl uygulanır? 

Karbon peeling'te ilk adım, cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Karbon kremi, gereken enerjinin, yüzeysel deride maksimum yükseklikte yoğunlaşmasını sağlar. Lazerin özelliğine göre, çok özel olarak hazırlanmış bu karbon krem, ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı karbonla birlikte buharlaştırarak kaldırmaya yardımcı olur. Bu bölgedeki etki kimyasal peeling ile elde edilen etkiye benzer olarak yüzeysel bir soğuma işlemidir. Bununla beraber, lazerin hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisi de gerçekleşir. Bu, ciltte kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişimine katkı sağlar. 

Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantıyı etkileyecek bir durum oluşturmaz. Özellikle akne ve geniş porların tedavisinde kullanılan özel modda ise, uygulanan karbon solüsyonu mikrosaniyelik atımlarla gözeneklerin içine iyice yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir. Sonrasında yapılan nanosaniyelik atımlar ile bu partiküller tümüyle patlatılarak temizlenir. Uygulamadan hemen sonra ciltte fark edilebilen bir pırıltı görülür. Karbon peelinginbilinen bir yan etkisi yoktur.

Karbon peeling, hiçbir yan etki olmaksızın, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı, çabuk sonuç veren bir peeling etkisi gerçekleştirir. Yanık, yani kızarıklık ve kabuklanma oluşturmaz. Birçok peeling yönteminden farklı olarak Karbon Peeling yazın da uygulanabilir. Kısa ve konforlu uygulamadan sonra gündelik hayattan kopmayı gerektiren sorunlar yaşanmaz.

Karbon peelingten beklenen sonuçlar nelerdir?

Erken sonuçlar; Hemen tedavi sonrasında görülebilen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin kısa sürede açılması, porların hemen sıkılaşma cevabı gözlenebilir. Daha sonra ise; lekelerin açılmaya devam etmesi, cildin sıkılaşmasının artması, kollajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte sıkılaşma, toparlanma gibi etkiler görülebilecektir. 

Kaç seans uygulanmalıdır?

Düzenli olarak ortalama 1 - 2 hafta aralıklarla, 5- 10 seans şeklinde yapılan kürler ile ciltteki yağ dengesinin sağlanması ve akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınabilir. Hormonal etkilere bağlı lekelenme olarak bilinen melasmada ise biraz daha uzun olmak üzere, ortalama 10-15 seanslık uygulama kürü ile iyi sonuçlar elde edilebilir. Bu uygulama halen tedavisinde pek çok güçlük yaşanan melasmada en etkin yöntemlerden biri olarak kullanılır. 

Son Güncelleme Tarihi: Ağustos 2020            Editör:Anonim

Doktorunuza Sorun