Oksijen Terapi | Cilt Bakımı | MD Clinic | Mersin
Oksijen Terapi
Oksijen Terapi

OXY-LIFE PLUS ile oksijen terapi, hiçbir ağrı çekilmeden, iğne yapmaya gerek kalmadan yüz ve boyundaki kırışıklıklarda belirgin bir azalma meydana gelir.

Genç ciltlerde düzenli yapılan tedavi ile ilerde oluşabilecek olumsuzluk için önceden önlem alınmış olur. 

OXY-LIFE PLUS öncelikle kırışıklık, yaşlılık lekeleri, pigmentasyon, skarlar, akne, sellülit tedavisi ve oksijenle cilt masajı için kullanılır. Uygulamada en uygun oksijen basıncı altında, cilde, ihtiyacı olan aktif maddenin derin tabakalara iletilmesi amaçlanır. Onarıcı ve yeniden yapılandırıcıdır. Ciltde canlanma ve pürüzsüzleşme kaçınılmazdır. 

Her seans bağ dokusu seansı ile başlar. Böylece cildin içten dışa doğru yeniden canlanmasına yardımcı olunur. Yüz masajı ile fibrin, elastin gibi cilt yapı taşlarını oluşturan hücreler canlandırılır. Cilt genç, dolgun, taze, parlak görünür. Vücut içinde; masaj başlığı ile vücut yeniden şekillenir. Sellülit birikimi önlenir, toksinlerin eliminasyonu kolaylaşır, kan ve lenf dolaşımı arttırılarak, vücut su dengesi korunur. Oksijen tedavisi ile cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırır, vücutta biriken toksinleri atılmasını sağlar, bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunları ortadan kaldırır, bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengelenir, dokuların canlanmasına yardımcı olunur. Cildin destek dokusunu oluşturan kollajen ve elastin seviyesi artmış olur 

Özel oksijen tabancası ile amaca uygun vitamin ekstreleri yüze oksijen yardımıyla püskürtülür ve cilt oksijene doyurulur. 

Saf veya aromatik ürünlerle birlikte oksijen solunarak tüm vücutta oksijen açığı kapatılmaya çalışılır. 

A,C,E vitaminleri antioksidan etki gösterir ve cildin nem ihtiyacını sağlar. Gözaltı torbalarının giderilme-sini sağlar. Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar. Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanır. Böylece cilt daha canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alır. Vücut bakımlarında özellikle oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı, selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır. Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında güvenle kullanılır. 

Geçen zamanın yarattığı bu kayıplara sigara, çevre kirliliği, güneş ışınları, stres, yanlış beslenme faktörleri gibi olumsuz şartlar da eklenince bu oran iyice düşmektedir. 

Oxy-İnfusion, Oxy-spray, Oxy-inhalasyon, Bağ Dokusu Masajı işlemleri ile cildinizin oksijen gereksinimini karşılamakta ve yaşlamayı geciktirmektedir. 

OXY-LIFE PLUS’ın KULLANIM ALANLARI 

- Yaşlanmanın geciktirilmesi,.
- Gevşeme, sarkma şeklindeki elastikiyet kaybına bağlı deformasyonların giderilmesi
- Kırışıklıkların ortadan kaldırılması
- Akne ,Rosacea
- Mikrodermabrazyon veya kimyasal peeling sonrası
- Aktif akne
- Pigmentasyon lekeleri
- Akne izleri
- Skarlı doku
- Cilt kırmızılıkları
- irrite, yaralı cilt
- Lazer veya kimyasal peeling yaraları

Doktorunuza Sorun