Hakkımızda
MD CLINIC

MD CLINIC

MERKEZİMİZ AKUPUNKTUR, OZON ve MEDİKAL ESTETİK SERTİFİKALI OLAN DR. SELÇUK ÖKTEN TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

Estetik ve Güzellik alanında hizmet vermekteyiz.

1967 yılı Tarsus doğumlu Selçuk ökten ilk,orta,lise eğitimini Tarsus'ta tamamladıktan sonra 1991 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir.Üniversite eğitimi boyunca yüzme hocalığı ve yüzme hakemliği yapmıştır. 1993 yılında 4 doktor arkadaşıyla birlikte Sevgi polikliniğini kurmuştur.Mersin Devlet Hastanesinde acil hekimliği ve son 12 yıl boyunca Koroner Yoğun Bakım Doktoru olarak çalışmıştır.Tam gün yasasıyla istifa etmiş ve MD CLINIC de tam gün olarak çalışmalarına devam etmiştir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

DR.SELÇUK ÖKTEN’İN  KATILDIĞI KURS VE PROGRAMLAR

·1993 yılında Türk Tabibler Birliğinin düzenlemiş olduğu Spor Hekimliği kursuna katılarak Spor Hekimliği Sertifikası almıştır.

.1998 yılında kalıcı makyaj, cilt bakımı, zayıflama hizmeti veren bir merkeze ortak olarak, estetik ve güzellik alanında eşi ile birlikte çalışmaya başlamıştır.

·4-6 Ekim 2002 de Dr.Nuzhet Ziyal başkanlığında verilen 2.Ulusal Akupunktur Kongresine  katılmıştır.

·2003 yılında Dünyada son yıllarda hızla gelişen Tıbbi Estetik , Mezoterapi , Dolgu uygulamaları  üzerine eğitim almaya başladı.

·4-5 Ekim  2003  de  Traditional Japonese Acupuncture  Foundation  Başkanı Dr.Jaffrey Dann dan    2 günlük ‘’Bel ve Boyun Fıtığında Akupunktur’’ eğitimi almıştır.

·11-12 Ekim  2003  de İstanbul Akupunktur Derneğinin düzenlediği yine  Dr.Jaffrey Dann dan ‘’Akupunktur da İntradermal İğne Kullanımı ve Hastalıkların Tedavisi’’ konulu  akupunktur eğitimi almıştır.

·1-2 Kasım 2003 de Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği Hipnozda Temel Bilgiler ve Pratik Uygulamaları içeren’’ 4.Tıbbi Hipnoz Kursuna’’ katılmıştır.

·15-16 Kasım 2003 tarihinde Akademik Akupunktur Derneğimizin; Almanya’dan Dr.Oskar MASTALIER’in katılımı ile düzenlediği ‘’Uygulamalı Kulak akupunkturu’’ seminerine iştirak etmiştir. 

· 24-25 Nisan 2004  tarihinde İstanbul Akupunktur Derneğimizin düzenlediği Japonya’dan Dr.Jeffrey Dann tarafından ‘’Uygulamalı Akupunktur noktaları’’ ile ilgili teorik ve pratik eğitim  seminerlerine katılmıştır.

· 7-8-9 Mayıs 2004 de Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği ‘’1.Ulusal Tıbbi Hipnoz Kongresine’’ katılmıştır. Ayrıca bu kongrede Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen ‘’Anksiyete Bozukluklarında Hipnozla Tedavi ‘ eğitimine katılmıştır.

·5-6 Haziran 2004 tarihlerinde Akademik Akupunktur Derneğimizin; Dr.Oskar MASTALIER’in katılımı ile düzenlediği ‘’Uygulamalı Kulak Akupunkturu 2’’ konulu seminere iştirak etmiştir.

·23-24 Temmuz 2004 tarihleri arasında İtalya-Milano Manas’ın İstanbul’da düzenlediği “EAV training programme” katılmıştır.

.12.08.2004  de Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş  Flavius Medikal Estetik Eğitim Merkezinde 3 haftalık  MEDİKAL ESTETİK eğitimini tamamlayıp , Sağlık Bakanlığından onaylı ‘’MEDİKAL ESTETİK  UYGULAMA SERTİFİKASI’’ almıştır. 

·28-29 Ağustos 2004 de Matthias Mende ‘nin düzenlediği ‘İmproving treatment efficiency by eding the patient’s basic emotional needs in hypnosis’’eğitimine katılmıştır.

·8-10 Ekim 2004 Tüm Akupunktur Derneklerinin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Katılımlı ‘’ 3.Ulusal Akupunktur Kongresi’’ne katılmıştır.

·1 Kasım 2004 tarihinde Prof.Dr.Cemal Çevik yönetiminde , 3  ay boyunca Gazi üniversitesindeki başlamış olduğu Akupunktur kursunu  başarıyla tamamlayarak ,  Sağlık Bakanlığından  ‘’Akupunktur Uygulama Yetki Belgesi’’ aldı. 

·2-4 Kasım 2004 de Prof.Dr. Bekir Levent Aydın ve Dr.Şükrü Oğuz tarafından verilen ‘Farklı bir bakışta Psikiyatri’ eğitimine katılmıştır.

·26-27 Mart 2005 de Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’3. Basamak Tıbbi Hipnoz Kongresine’’ katılarak ‘’ Tıbbi Hipnoz teorik ve pratik Uygulamaları’’ eğitimi almıştır.

·16-17 Nisan 2005 de akademik Akupunktur Derneği tarafından düzenlenen  ICMART Genel sekreteri Dr. Francois  Beyens’in düzenlediği 2 günlük ‘Vücut  Akupunkturu’ eğitimine katılmıştır.

·14-15 Mayıs 2005 de Dr.Albrecht Schmierer tarafından verilen ‘Hipnozda  İndüksiyon Yöntemleri’  eğitimine katılmıştır.

·16-17 Temmuz 2005 de Avrupa hipnoz derneği başkanı  Dr.Shaul Livnay’ın verdiği’’ on the them of verbal ,hypno-analytical&non verbal (gong)  means to assessing &treating with hypnosis’’ adlı eğitime katılmıştır.

Yine bu eğitim sırasında Yazar Ali Dinler’in düzenlediği ‘Konsantrasyon eğitimine’ katılmıştır.

·3-4 Eylül 2005 de Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen’’ Uygulamalı Hipnoterapi’’ eğitimine aktılmıştır.

·14-16 Ekim 2005  de Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği ‘’ Ulusal Tıbbi Hipnoz Kongresine’’ katılmıştır. Yine Yeditepe üniversitesinde Dr.Peter Bloom  tarafından verilen ‘Psikoterapide yaratıcılık süreci nasıl gelişir’ konulu workshop a katılmıştır.Yine bu kongrede Dr.Ali Öztürk tarafından verilen ‘’AUCH Tekniğinin Beslenme Duyarlanmasında Kullanımı’’ workshopuna katılmıştır.Yine bu kongrede Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen ‘’Panik Atak ve Sosyal Fobide Psikoterapi Kullanımı ‘’workshopuna katılmıştır.

·11 Eylül 2005 de Neomed tarafından düzenlenen Restylane ile ‘‘YÜZE UYGULANAN DOLGU İŞLEMLERİ’’ adlı eğitime katılmıştır.

·6 Aralık 2005 de Dr.Mike Bloxsome tarafından verilen  Elipse süperligh SPT ile Skin Rejuvenation (yüz gençleştirme) ve hair removel eğitimini almıştır.

·5 Mart 2006 da Güney Hipnoz Grubunun düzenlediği Dr.Ali Özden Öztürk tarafından verilen ‘Hipnoanestezi ve Ağrı ‘’konulu eğitime katılmıştır.

·29 mart 2006 da Prof.Dr.Hamdi Memişoğlu ve Op.Dr. tunç Tiryaki tarafından verilen  ‘ESTETİK AMAÇLI BOTOX UYGULAMALARI ‘ eğitimine atılmıştır.

· 15-16  Nisan 2006 AMME(Association Medecine et Mesotherapie Esthetique) başkanı Dr.Christian Bonnet ve genel sekreter Dr.Jean-Jacques Perrin katılımlı mesoestetic tarafından düzenlenen ‘National Mesoestetic Congress’e katılmıştır.

·15-17 Eylül 2006 tarihlerinde 3 başlıca Akupunktur Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Katılımlı ‘4.ULUSAL AKUPUNKTUR KONGRESİ’ne katılmıştır.

·23-26 Kasım 2006 da  ESAMM(European socıety of anti-aging medicine)tarafından verilen ‘ANTİ-AGİNG KONGRESİ ne katılmıştır.

Yine bu kongrede ‘’Lazer ve Fototerapilerde Vasküler ve kutanöz Problemlerin Tedavisi’’ kursuna katılmıştır.

·INTERNATIONAL  ISAM sertifakasını Dr.Luc Dewandre’nin başkanlığını yaptığı ‘’ULUSLARARASI  ESTETİK MEZOTERAPİ’’  kurs programına katılarak almıştır.

·23-26 Kasım 2006 da  Prof.Dr.Mithat  Yılmaztürk  başkannlığında verilen ‘’ANTİAGİNG’’  Kongresine katılmıştır.

·19-22 Aralık 2006 da Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Programına (ÇİLYAD)  Uygulayıcı kursuna katılmıştır.

·27 ocak 2007 de Prof.Dr.Agah  Çertuğ’un verdiği Resusitasyon derneği  ‘İleri Yaşam desteği’ kursuna katılmıştır.

·5-6 Nisan 2007  Dr.Claus Peter Meisner MD,ALMANYA Globalhealth Academy tarafından İstanbul’da düzenlenen  “Minimal İnvasive Aesthetic Therapies” konulu workshopa katılarak  Lipoliz enjeksiyonu, Estetik Mezoterapi,  Botox  ve  Dolgu eğitimini  almıştır.

·17-19 Mayıs 2007 tarihlerinde ESTETİK TIP DERNEĞİ VE UNION INTERNATIONE DE MEDECINE ESTHETIQUE nin birlikte organize ettiği “17.Mediterranean Aesthetic Medicine Days “kongresine katılmıştır.

·20-22 Haziran 2007 İstanbul’da düzenlenen 7. ICOS’’  International Cosmetics Symposıum’’a  katılmıştır.

·8-9 Eylül 2007 de Prof.Dr.Cemal Çevik başkanlığında ‘’1.Ulusal Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Kongresine ‘’ katılmıştır.

·11-14 Eylül 2007 de  Acil Hekimliği sertifika programı bünyesinde Ulusal Travma ve Acil Derneği tarafından düzenlenen ‘’ Travma  ve Resusitasyon  kursuna’’katılmıştır.

·8 ocak 2008 de Dr.Michael Sfez’in  eğitimciliğini yaptığı IPL ile ‘’Skin rejuvenasyon ve Hair removal’’ workshopuna  katılmıştır.  

·Mart 2008 de Psikoterapi Enstitüsünün Adana’da  düzenlediği ,Psikiyatrist Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen ‘’ 60 saatlik  Bütüncül Psikoterapi ve Hipnoterapi’ eğitimine katılmıştır.

·8-9Kasım 2008 de İtalya Estetik Tıp Derneğinin Başkanı olan  Carlo  Alberto Bartoletti  başkanlığımda ,Estetik Tıp Derneğinin  İstanbul’da düzenlemiş olduğu  ‘’2.ULUSAL ESTETİK TIP KONGRESİNE’’ katılmıştır.

·24-26 Ekim 2008 de Uluslar arası katılımlı ‘’5.AKUPUNKTUR  KONGRESİ’ne katılmıştır.

·2-4 Mayıs 2008 de Prof  Dr.Alberto MASSIRONE nin başkanlığını yaptığı  ,medikal estetik derneğinin düzenlediği’’ 2. international İstanbul Aesthetic Days’’e katılmıştır. 

·6-7 Kasım 2009 da  Onkolog Dr.Murat  Baş tarafından verilen  'OZONTERAPİ' eğitimin  programına katılmıştır.

·20-21 Şubat 2010 da MODER ‘in yaptığı  Dr. Viebahn ve Dr.Balkanyi tarafından  düzenlenen  ‘’MEDİKAL OZON EĞİTİMİNE’’ katılmıştır.

·2-4 Nisan 2010 da Cosmo-Plus tarafından düzenlenen ‘LAZER ve ANTİAGİNG KONGRESİ’ katılmıştır.

.23 -24 Eylül 2010 da Tüm Akupunktur Dernekleri tarafından organize edilen, ICMART Genel sekreteri Dr.François Beyens in katıldığı '' Uluslar arası Katılımlı 6.Ulusal Akupunktur Kongresine'' katılmıştır.

.25 Eylül 2010 da Dr. Bülent Cihantimur'un TCT ile birlikte düzenlediği Dr.Bernard Cambier, Dr.Hee Young Lee, Dr.chu Hong, Dr.Aris sterodimas , Prof.Dr.Selçuk Duman ve Prof.Dr. Murat Aktan'ın katıldığı '' Kök Hücre ve PRP Kombinasyonu & Yağ Transfer Sistemi'' konulu eğitime katılmıştır.

.20 Ekim 2010 da Dr.Danniel Cassuto'un Antalya Dermatoloji Kongresinde düzenlediği 'Dolgu Maddeleri Uygulama Kursuna' katılmıştır.

.21 Ekim 2010 da Dr.Alan Gondinet'in Antalya Dermatoloji Kongresinde düzenlediği 'PRP Uygulama Kursuna 'katılmıştır.

.2 Kasım 2010 da Ankara Mayasante Klinik te Dr.May Lee ve Jashua Kim den 'ECO2 Fraksiyonel Lazer ile Yüz gençleştirme , kırışıklık ve cilt gevşekliği tedavisi Kursuna' katılmıştır.

.22-23 Ocak 2011 de Psikoterapi enstitüsü bünyesinde Psikiyatrist Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen Bütüncül Psikoterapi eğitimine katılmıştır.

.4 Mart 2011 de İstanbul Dr. Bülent Cihantimur'un  düzenlediği, Prof.Dr.Selçuk Duman ve Prof.Dr. Murat Aktan'ın katıldığı '' Yüz Gençleştirmede PRP Tedavisi, Epilasyonda yeni bir yöntem ;Ultrasound Epilasyon, Kök Hücre Tedavileri '' konulu eğitime katılmıştır.

.23-25 Eylül 2011 de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr.Cemal Çevik bünyesinde II.Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumuna katılmıştır.

.28 Ekim 2011 de Cosmo Plus tarafından düzenlenen Lutronic Firmasnın Doktorları tarafından verilen’’ Spectra ile Leke Tedavisi ve Karbon Peeling’’workshopuna katılmıştır.

.29-30 Ekim 2011 de Cosmo Plus ın düzenlediği’’ II.Lazer ve Anti-aging Kongresine’’ katılmıştır.

.23 Kasım 2011 de Allergan tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Tunç Tiryaki başkanlığında’’ Dolgu ile Yüz Restorasyonu’’(Çene ve burun estetiği,El Rejuvenasyonu, Erkeklerde yüz şekillendirme,Anne -Kız estetiği) eğitimine katılmıştır.

.8 Aralık 2011 de Naturamed tarafından düzenlenen Dermatolog Doç.Dr.Hakan Erbil tarafından verilen ‘’Dolgu uygulamaları ile Yüz Gençleştirme’’ eğitimine katılmıştır.

.14 Nisan 2012 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Mauricio De Maio tarafından verilen ‘’Yüz Estetiğinde Son Gelişmeler’’ eğitimine katılmıştır.

.15 Kasım 2012 de Medical Aesthetics Acaddemy tarafından düzenlenen ve Plastik cerrah Massimo Signorini , Dr.Reha Yavuzer , Dr.Seyfi Akba y, Dr.Akın Yücel tarafından verilen ‘’Dolgu ile Yüze  Yeni Bir Şekil Kazandırmak’’ eğitimine katılmıştır.

.23-25 Kasım 2012  de Cosmoplus tarafından düzenlenen Dermatolog  Dr.Boncheol Goo, Dr.Luciano Soldano tarafından verilen ‘’3.Lazer ve Anti-Aging  Kongresine’’ katılmıştır.

.6-7 Aralık 2012 de Deka Lazer tarafından düzenlen Dermatolog Prof.Dr.Paulo Bonan tarafından verilen III. Dermatolojik ve Estetik Cerrahi seminerine  katılmıştır.

.31 Ocak-3 Şubat 2013  de Paris'te IMCAS tarafından düzenlenen’’’’International Master Course on Aging skin  2013 ‘’ eğitimlerine katılmıştır.

.28 Mart 2013 de Allergan tarafından düzenlenen ‘’Dudak Dolgusunda Son Gelişmeler ‘’ eğitimine katılmıştır.

.6 Haziran 2013 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Arthur Swift'in katıldığı ‘’ Yüz şekillendirmelerinde Dolgu Uygulamaları ‘’eğitimine katılmıştır.

.27-29 Eylül 2013 de Ankara Akupunktur derneği tarafından düzenlenen ‘’ 3.Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumuna’’  katılmıştır.

.31 Ekim 2013 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Dermatolog Dr.Koenraad De Boulle'nin katıldığı ‘’Dolgu uygulamalarında Komplikasyon Yönetimi’’  eğitimine katılmıştır.

.20 Kasım 2013 de Seltek Teoxan tarafından düzenlenen Dermatolog Dr.Hakan Erbil tarafından verilen ‘’Gözaltı Işık Dolgusu’’ eğitimine katılmıştır.

.21 Kasım 2013 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Serhan Tuncer ve Plastik cerrah Gün Ersu tarafından verilen ‘’Gözaltı Dolgu Uygulama Teknikleri’’ eğitimine katılmıştır.

.27-29 Kasım 2013 de Cosmoplus tarafından düzenlenen  ’’  4.Lazer ve Anti-aging Tedaviler Kongresine’’  katılmıştır.

.17 Ocak 2014 de SELTEK tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Wolfgang Redka-Swoboda & Dr.Stefan Lipp tarafından verilen ‘’ Dolgu Uygulamalarında Yan Etkiler ve Komplikasyon Çözümleri’’eğitimine katılmıştır.

.22 Ocak 2014 de Nurederm tarafından düzenlenen Plastik cerrah Mohammad T. Jaberansarı tarafından verilen İple Yüz Germe Teknikleri (Fine Thread Contour) eğitimine katılmıştır.

.27 Mart 2014 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen ‘’Dolgu Uygulamalarında Yenilikler’’ eğitimine katılmıştır.

.4 Mayıs 2014 de Nurederm tarafından düzenlenen Dr.Gamze Menşetoğlu tarafından verilen’’ İple Yüz Germe’’ eğitimine katılmıştır.

.16 Ekim 2014 de Dermatolog Dr.Juan Sopena'nın ‘’ Dolgu Uygulamalarında Kişisel Uygulamaları ve Deneyimleri ‘’eğitimine katılmıştır.

.21 Kasım 2014 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Dr.Koen de Boulle ve Dr.Raj Acquilla tarafından verilen ‘’Botox Tedavileri ve Tüm yüz Dolgu Uygulamaları’’ eğitimine katılmıştır.

.28 Kasım 2014 de Nurederm tarafından Macaristan Budapest'de düzenlenen,Plastik cerrah Dr.Mohammad T. Jaberansarı tarafından verilen’’İleri düzey Yüzü iple germe Uygulamaları (Fine Tread Contour Therapy )’’ eğitimine katılmıştır.

.29 Ocak-1 Şubat 2015 de Fransa -Paris'de ‘’İMCAS 17th International Master Course on Aging Skin Congress’’eğitimine katılmıştır.

.12-13 Mart 2015 de İspanya-Barcelona'da Nurederm tarafından düzenlenen PH-Formula (Antiaging-Leke Tedavisi-Akne Tedavisi) eğitimine katılmıştır.

.19 Mart 2015 de Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen  Dr.Raj Acquilla tarafından verilen ‘’ Yüze yapılan Dolgu uygulamalarında Önemli Noktalar’’  eğitimine katılmıştır.

.31Mayıs 2015 de Medikal Estetik Tıp Derneği tarafından düzenlenen Dr.Ahmet Atalık ve Op.Dr.Emir Burak Yüksel tarafından verilen ''Ameliyatsız burun restorasyonu ve Dolgu & Botox Komplikasyon Eğitimi''ne katılmıştır.

.04.06.2015 de  Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Mauricio De Maio tarafından verilen ‘’Dolgu Uygulamarında Pratik Yöntemler''MD Codes '' eğitimine katılmıştır.

.05-06 Eylül  2015 de IPSEN tarafından Prag da organize edilen DRAW V ''Yüzdeki kırışıkların giderilmesinde  Dysport  (Botilunum Toxin )Uygulamaları'' eğitimine katılmıştır.

.10 Ekim 2015 de Gen İlaç tarafından düzenlenen Dr.Glovanni Salti tarafından verilen ''Dolgu uygulamarı ile Yüz Restorasyonu'' eğitimine katılmıştır.

.13 Kasım 2015 de Seltek tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Semih Gök tarafından verilen '' Likid Yüz Kaldırma Tekniği '' eğitimine katılmıştır.

.4-5-6 Aralık 2015 de MESTDER tarafından düzenlenen Yüz ve Vücut Mühendisliği Çalıştayına katılarak '' Estetik ve Güzellik alanındaki Yeni Gelişmeler '' konusunda eğitim almıştır.

.27 Ocak 2016 da İpsen tarafından Paris'de  organize edilen Dr.Benjamin Ascher,Dr.Philippe Kestemont,Dr.Raphael Sınna tarafından verilen Anatomy Dissection workshop ''Global Anatomy Masterclass'' eğitimine katılmıştır.

.28-31 Ocak 2016  Fransa Paris'de  ‘’İMCAS 18th International Master Course on Aging Skin Congress’’eğitimine katılmıştır.

.2 Mart 2016 da  Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Plastik cerrah Dr.Mauricio De Maio tarafından verilen ‘’Yüze Uygulanan Dolgu Uygulamalarında MD CODE'S '' eğitimine katılmıştır.

.6 Mart 2016 da Prof.Dr.Sotirios G.Tsioumas tarafından verilen   '' Plexr Göz kapağı Estetiği , Kırışıklık ve Çatlak Tedavisi'' eğitimine katılmıştır.

.31 Mart-2 Nisan 2016 da ''AMWC Aesthetic & Anti-aging Medicine World Congress'' e katılarak , estetik alanında dünyada gelişen yeni tedavi yöntemleri hakkında eğitimlere katılmıştır.

.31 Temmuz 2016 da Bireysel Tıp Derneği tarafından düzenlenen Kök hücre Tedavisindeki Gelişmeler ve PRP ,CFG ,CD34 Uygulamaları eğitimine katılmıştır...

.25 Eylül 2016 da Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde ,Dr.Murat Baş tarafından verilen Ozon Eğitimini almıştır.

.28.Eylül 2016 da Teka tarafından düzenlenen Mıchel Cheron,Denis Couchourel ve Dr.Nezih Karaca tarafından verilen Tüm Yüze Dolgu Uygulamaları egitimine katılmıştır.

.29 Eylül 2016 da Mezoklinik tarafından verilen Estetik Klinik Yönetim Anatomisi eğitimine katılmıştır.

.13-14 Ekim  2016 da Maya Group tarafından Barcolena 'da  organize edilen Toskani cosmetics doktorları Dr.Ostapchuk Sergey ve Dr.Bozayan Karen tarafından verilen Mezoterapi eğitimine  katılmıştır.

.24-27 Kasım 2016 da Medikal Estetik Derneği tarafından organize edilen 1.Ulusal Medikal Estetik ''Yüz ve Vücut Mühendisliği'' kongresine katılmıştır.

.8 Aralık 2016 da  Allergan Medical Aesthetics Academy tarafından düzenlenen Estetik cerrah Dr.Woffles Wu ve Dr.Greg Goodman tarafından verilen ‘’Güzelliğin anatomisi ve Dolgularla Yüz Şekillendirme '' eğitimine katılmıştır.

.26-29 Ocak 2017  Fransa Paris'de  ‘’İMCAS 19th Worlf Congress , The "gold standard" of medical aesthetic conferences ’’eğitimine katılarak,güzellik ve estetik alanında son yenilikleri takip etmiştir.

.6 -8 Nisan 2017  da Monaco, Monte Carlo'da '' AMWC 15. Aesthetic & Anti-aging Medicine World Congress '' e katılarak , estetik ve güzellik alanında dünyada gelişen yeni tedavi yöntemleri hakkında eğitimlere katılmıştır.

.21 Nisan 2017 de Allergan tarafından düzenlenen Dr.Reha Yavuzer ve Dr.Serhan Tuncer tarafından verilen '' Bütüncül Yüz Yaklaşımı'' eğitimine katılmıştır.

.27 Nisan 2017 de Allergan Medikal Estetik tarafından düzenlenen ve yüz nemlendirmede yeni bir ürün olan  '' Volite ile daha genç bir yüz'' eğitimine katılmıştır.

.31 Mayıs-1 Haziran  2017 de Allergan Medikal Estetik tarafından düzenlenen Plastik cerrah  Dr.Mauricio de Maio tarafından verilen  '' MD Cod ile Doğru Yüz Teşhisleri ve Dolgu Uygulamalarında Yeni Pratik Yöntemler.'' eğitimine katılmıştır.

.6-8 Ekim 2017 de Ankara Akupunktur Derneği tarafından düzenlenen ''5. Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu''na katılmıştır.

.27-29 Ekim 2017 de Estetik Tıp Derneği tarafından düzenlenen,estetik alanında yeni tedavilerin anlatıldığı ''21.World Congress of Aesthetic Medicine  '' katılmıştır.

.15-18 Mart 2018 Korea de,34.KİMES Uluslararası  Medikal Estetik teknolojik cihazların sergilendiği  fuara katılmıştır.

.5-7 Nisan 2018 de Monaco, Monte Carlo'da '' AMWC 16. Aesthetic & Anti-aging Medicine World Congress '' e katılarak , estetik ve güzellik alanında dünyada gelişen yeni tedavi yöntemleri hakkında eğitimlere katılmıştır.

.4 Mayıs 2018 de Aptos tarafındann organize edilen ''İple yüz germe '' eğitimine katılmıştır.

.19-20 Mayıs 2018 de Mestder tarafından organize edilen ''Medikal Estetikte Komplikasyon ve Yönetimi '' eğitimine katılmıştır.

.30-31 Mayıs 2018 de  Allergan Medikal Estetik tarafından Singapur da düzenlenen ''supporting Excellence in Facial Aesthetics'' cadaver workshop  eğitimine katılmıştır.

.5 Haziran 2018 de Allergan tarafından düzenlenen yüz gençleştirmede '' Yeni bir ürün Volite ''eğitimine katılmıştır.

.22-23 Eylül 2018 de  Allergan Medikal Estetik tarafından düzenlenen programda , yüz estetiğinde Dolgu Uygulamalarını kolaylaştıran ,Dr. Mauricio de Maio tarafında verilen,  'MD CODES''  eğitimine katılmıştır.

.29 Kasım-2 Aralık 2018 de Mestder tarafından düzenlenen  'Medikal Estetikte Yeterlilik Kursları ''  sempozyumuna katılmıştır.

.09-11 Mart 2019 da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi ABD. ile Medikal Estetik Derneği tarafından 7. si organize edilen ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı'' na katılmıştır.

.12.05.2019 da Allergan Medikal Estetik tarafından düzenlenen ,çene ve çene hattını yeniden düzenleyen ,yeni bir dolgu ,juvaderm  'VOLUX'  eğitimine katılmıştır.

.18-20 Mayıs 2019 da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi ABD. ile Medikal Estetik Derneğimiz tarafından 8. si  organize edilen ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı'' na katılmıştır.

.18-21 Eylül 2019 da Maya Group tarafından Barcolena 'da  organize edilen Toskani cosmetics doktoru ,Dr. Sergey Ostapchuk tarafından verilen ''Saç Dökülmelerinde Yeni Tedavi Yöntemleri ''eğitimine  katılmıştır.

.21-22 Eylül 2019 de  Allergan Medikal Estetik tarafından düzenlenen  ,Dr. Mauricio de Maio tarafından verilen, Yüz Dolgularında Yeni Enjeksiyon Teknikleri ,7 ve 9 noktada Yüz Şekillendirme ve Çene çizgisini (jowline) Yeniden Yapılandırma ,  'MD  Codes ve MD DYNA Codes ile  7/9  Point Shape''  eğitimine katılmıştır.

.12-13 Ekim  2019 da TOBB  Etü Anatomi Anabilimdalı ile Medikal Estetik Derneğimiz tarafından 11. si  organize edilen ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı''na katılmıştır.

.30 Kasım 2019 da Dr.Francesco Romeo tarafından verilen ''Upper Eyelid Rejuvenation, Profiloplasty ve mesorhinofiller in nasal rehaping'' workshopuna katılmıştır.

.28 Kasım -1 Aralık 2019 tarihinde Mesdter tarafından organize edilen ''3.Medikal Estetik Kongresi''ne katılmıştır.

.15-16 Şubat  2020 da TOBB  ETÜ Anatomi Anabilimdalı ile Medikal Estetik Tıp Derneğimiz tarafından 13. sü  organize edilen ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı''na katılmıştır.

.16-18 Eylül 2021 de AMWC Monaco'da düzenlenen ''19. Aesthetıc & Antı-aging Medıcıne World virtual Congress '' e katılmıştır.

.15 Ekim 2021 de Allergan Aesthetic tarafından verilen Plastik cerrah Dr.Steven Liew ve Dermatolog Dr.Koen de Boulle'nin de eğitmen olrak katıldığı  ''Masters of Beauty '' eğitimine katılmıştır.

.28- 31 Kasım 2021 tarihinde Mesdter tarafından organize edilen ''4. Ulusal Medikal Estetik ve Kurslar Kongresi''ne katılmıştır.

.18-19 Aralık 2021 de TOBB  ETÜ Anatomi Anabilimdalı ile Medikal Estetik Tıp Derneğimiz tarafından  organize edilen,yüz bölgesinde yoğun olarak enjeksiyon yapılan bölgelerin, kadavra üzerinde gösterildiği ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı''na katılmıştır.

.26-27 Mart 2022 de TOBB  ETÜ Anatomi Anabilimdalı ile Medikal Estetik Tıp Derneğimiz tarafından  organize edilen ve medikal estetik alanda çalışan hekimler ile yüz anatomisi ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak ''Medikal Estetikte Yüz Kadavra Çalıştayı''na katılmıştır.

.25-27 Nisan 2022 de Mezoklinik tarafından İspanya Barcelona'da organize edilen , Mesoestetic ürünlerinin uygulaması ''Saç Dökülme Tedavileri, Leke tedavisi ve Yüz Gençleştirmede kullanılan Mezoterapi Uygulamaları' eğitimine katılmıştır.

.12.Mayıs.2022 de Allergan Aesthetic tarafından verilen Plastik cerrah Dr. Krishan Mohan Kapoor'un katıldığı  ''Masters of Beauty 2022 '' eğitimine katılmıştır.

.29.30 Mayıs 2022 de Fillmed tarafından Verona / İtalya'da ICLO CLINIC' te  düzenlenen ,Anatomist Prof. Dr. Sebastian Cotofana'nın başkanlığını yaptığı   ''Safety First, Cadaver Workshop''a katılmıştır.

.17-18 Haziran 2022 de Londra'da, ''Facıal aesthetic conference and exhıbıtıon ,FACE''e katılarak estetik ve güzellik alanında dünyada gelişen yeni tedavi yöntemleri hakkındaki eğitimlere katılmıştır.

.21-23 Eylül.2022 de Allergan Aesthetic tarafından  Monte Carlo Monaco'da, Plastik cerrah Dr. Mauricio de Maio tarafından verilen, MD Codes Next Human masterclass eğitime katılmıştır.

.25.Eylül 2022 de Mestder tarafından  Adana'da organize edilen Medikal Estetikte Dolgu Botoks ve ip uygulamaları eğitimine katılmıştır.

.1-2 Ekim 2022 de Mezoder tarafından organize edilen Mezoterapi Çalıştayına katılmıştır.

.26-30 Ekim 2022 de TümYüzDer tarafından organize edilen FaceCamp 2022 kongresinde ''Saç Dökülmesi Tedavilerine Güncel Yaklaşımlar'' konusunda bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır..

.8-11 Aralık 2022 de Mestder tarafından organize edilen 5.Ulusal Medikal Estetik ve Kurslar Kongresine katılmıştır.Bu kongrede Enerji bazlı cihazlarla Vücut Şekillendirme ile ilgili deneyimlerini, meslektaşları ile paylaşmıştır.

.18 Ocak 2023 te Burgeon tarafından organize edilen ve Calcium hydroxiapatite dolgu ile yüz gençleştirme workshpuna katılmıştır.

.17-19 Mart 2023 te Mezoterapi Derneği tarafından düzenlenen 3.Mezoterapi Kongresine katılarak, ''Otoimmün ve Kronik Hastalıklarda Mezoterapi Uygulamaları''bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır.

.25.26 Mart 2023 te Tümyüzder tarafından organize edilen FaceZone 2023 sanal Kongrede, orta ve alt yüz dolgu uygulamaları panelinde, ''Çene Hattı Dolgusu ''(Jawline Dolgusu) bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır.

.30-31 Mart-01 Nisan 2023 te Monte Carlo Monaco'da  AMWC  Aesthetic &Antiaging Medicine World Congress' e katılarak estetik ve güzellik alanındaki son gelişmeleri takip ettmiştir.

.30-31 Mayıs 2023 te Allergan  Aesthetics tarafından düzenlenen Masters Of Beauty 2023 ile konusunda uzman hekimlerin farklı dolgu uygulamaları ve yeni bir ürün olan Harmonica lansmanına katılmıştır.

.02-04 Haziran 2023 te Tüm Yüz Derneği tarafından organize edilen FullFace Congress'e katılarak Çene hattı Dolgu Uygulamaları bilgilerini  meslektaşları ile paylaşmıştır.

.06 Haziran  2023 te Mezoklinik tarafından organize edilen Expert Meeting in istanbul toplantısına katılmıştır.

.25-26 Ağustos 2023 tarihinde İsviçre'de, Isnerem tarafından, Fribourg Üniversitesinde organize edilen, Kadavra üzerinde,USG altında Botoks ve Dolgu enjeksiyon teknikleri, Yüz ve Boyun Anatomisi & USG kursuna katılarak ,bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır.

.11-14 Kasım 2023 tarihinde Almanya Berlinde düzenlenen EADV (European Academy Of Dermotology and Venereology)  Kongresine katılmıştır.

.25-28 Ekim 2023 tarihinde Tümyüzder tarafından Antalya'da düzenlenen  Face Camp 2023 kongresinde Temporal Bölge Dolgusu Enjeksiyon Teknikleri bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır.

.23-26 Kasım 2023 te  Mestder tarafından organize edilen 6.Ulusal Medikal Estetik ve Kurslar Kongresine katılmıştır.

.03-05 Mart 2024 te IBSA Master İnjector Academiy tarafından organize edilen PROFHİLO Peer to Peer Training Worksop a katılmıştır.

.09-10 Mart 2024 tarihinde Face Zone 2024  Kongresinde Tüm Yüz Değerlendirme ve Nereye, Ne Kadar Dolgu Uygulamalı bilgilerini meslektaşları ile paylaşmıştır.

.10-11 Mayıs 2024 te IBSA tarafından organize edilen, bir çok ulusalararası konuşmacının katıldığı '' MENA DAYS'' e katılarak,  cilt yenileme konusunda yeni teknik  ve ürünlerin tanıtıldığı programa katılmıştır.

.16.05.2024 te Seltek tarafından organize edilen EKSOZOMLARDAN HİBROZOMLARA workshopuna katılmıştır.

.23 Mayıs 2024 te Allergan  Aesthetics tarafından düzenlenen Masters Of Beauty 2024 ile konusunda uzman hekimlerin Dolgu ve Harmonicanın beraber kullanımı whorkshopuna katılmıştır..

.31 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında TümYüzDer taafından organize edilen FullFace Congrees 2024 te ''YüzdekiTehlikeli Alanlar ve Güvenli Enkesiyon Teknikleri'' bilgilerini meslektaşları ila paylaşmıştır.

.05-06 haziran 2024 te İngiltere Londra'da Allergan Medical İnstitute tarafından organize edilen Dr.Mauricio Maio tarafından verilen '' MD CODES 2024''e katılarak ''Dolgu uygulamaları ve Harmonica ile yüz şekillendirme'' ile ilgili eğitime katılmıştır.

.

  Dr.Selçuk  Ökten  MESTDER , Medikal Estetik Derneği, Mezoterapi Derneği, TTB ve ayrıca 3 ayrı Ak upunktur Derneği üyesidir.