Altın İğne | Fraxiyonel Radyofrekans | Secret | Yüz Gençleştirme| MD Clinic | Mersin
Altın İğne Tedavisi
Altın İğne Tedavisi

Radyofrekans enerjisi aslında tıpta uzun yıllardır ameliyatlarda kanamayı durdurmak için kullanılan ısı enerjisidir.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden de cilt gençleştirmek, izleri düzeltmek ve deriyi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermiştir.  

Altın uçlu iğneler; cilt altında ki kolajen ve elastin liflerini uyararak, hem kırışıklıklardan hem de ciltte oluşmuş olan sarkmalardan kurtulmamızı sağlamaktadır..

Fraksiyonel Radyofrekans ciltte kontrollü bir hasar oluşturmaktadır. Bu şekilde dokular kendini onarmak için harekete geçer ve yenilenme süreci başlar. Altın uçlu iğnelerin iletim gücü sayesinde hiç kayba uğramayan radyofrekans enerjisi sayesinde de cildin 2 mm kadar altına girilerek hedef dokulara daha güçlü bir şekilde etki oluşturulmuş olur. Ve radyofrekans tedavisine ek olarak deride açılmış mikrokanüller aracılığı ile hangi tedavi yapılacaksa o tedavide kullanılan mezoterapi solüsyonları işlem bölgesine emdirilir. Böylelikle iki tedavi bir arada yapılıp sonuç daha etkili olur. Cihaz üzerindeki 25 tane mikroiğne ile cilt altına verilen ısı sayesinde, kollajen harekete geçer ve ince kırışıklıklarda düzelme sağlanır.. Bu sayede ciltte gözle görünmeyen yaklaşık 25000 adet  mikro kanallar açarak yüz cildinin her sahası taranmış olur.

ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS UYGULAMASI NASIL UYGULANIR

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeysel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır. 

SECRET HANGİ ALANLARDA KULLANILIR
*Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi 

Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkları tedavi etmekte oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın gözenekleri sıkılaştırmak, yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. 

*Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama 

Altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir

*Yara izi Tedavisinde 

Özellikle izlerin direkt olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi, daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir. 

*Sivilce İzi Tedavisinde 

Altın iğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı uygulanan sivilce kürleriyle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır. 

*Çatlak Tedavisinde 

Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır. Ve radyofrekans tedavisine ek olarak deride açılmış mikrokanüller aracılığı ile çatlak tedavisinde kullanılan mezoterapi solüsyonları işlem bölgesine emdirilir. Böylelikle iki tedavi bir arada yapılıp sonuç daha etkili olur.

*Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde 

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne radyofrekans başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. 1 ay aralıklarla 3 seans yapılması gerekmektedir. Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir. Zaten ameliyat olmadan radyofrekans haricinde bu bölgelerde deri sıkılaştırmasını başarıyla yapabilen başka bir tedavi bulunmamaktadır. 

Hiper Hidrozis ( Aşırı Terleme ) Tedavisi 

Altın İğne Radyofrekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Bu uygulamada radyofrekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.  

Uygulama koltuk altı bölgesine krem ile uyuşturularak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında 1 gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Uygulama sonrasında tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.   

Terleme tedavisi 3-4 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır. Bunun sonucunda terlemede bir azalma mümkün olmaktadır. 

ALTIN İĞNELİ FRAKSİYONEL RADYOFREKANS KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Tedavi uygulamaları 30 gün aralıklarla ortalama 3-4 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Probleminize ve nedene göre daha fazla uygulama yapılabilir. Bunun için doktorumuza muayene olmanız gerekmektedir.

Uygulama sırasında lokal anestezik krem uygulanır ve bu sayede ağrı az hissedilir.

Sonuçları ilk seans sonrasında fark edersiniz, sonraki seanslarda etkinlik daha da belirgin hale gelecektir. 

Son Güncelleme Tarihi: Ağustos 2020            Editör:Anonim

Doktorunuza Sorun