Vücut Analizi | MD Clinic | Mersin
Vücut Analizi
Vücut Analizi

Merkezimize kilo problemi ile müracaat eden kişilerin boyunu, yaşını, aktivite düzeyini ve diğer gerekli bilgilerini makineye yükleyerek bize vücut ağırlığını ,yağ ve kas oranı ,metebolik yaşını,metobolizma hızını,vücut su oranını,alacağı kaloriyi bir yazıcı çıktısı şeklinde bilgisini sunar. 

Kişinin kolları, bacakları ve gövdesi için bölümlendirilmiş sonuçlar vererek yağ kaybı / kas kazanım oranı görülebilir. Her bölüm (Segment) için yağ yüzdesi, yağ kütlesi, yağsız kütle ve yaklaşık kas kütlesini size bir rapor halinde sunacaktır. 

TANITA vücut analiz monitorleri BİA (bioelektrical impadance analysis) tekniği ile çalışır. Bu metod vücudun bileşimini analiz eder. Hissedilmeyen çok zayıf ve vücut için güvenli bir elektrik akımı kasların içindeki sıvıda dolaşır. Akım yağ tabakasına rastladığında dirençle karşılaşır, direnç gösteren katmanlar TANITA tarafından değerlendirilip, vücut analiziniz gerçekleştirilir. 

Böylece siz kilo verirken, biz de sizin bu kilo kaybınızın gerçekten yağdan olup olmadığını denetleme imkanı bulacağız.Yani eğer kilo verirken kas kaybımız oluyorsa bu yanlış yoldayız demek.Sizin için son derce önemli olan bu ölçümler kliniğimizde cihazımızla gerçekleştirdikten sonra tedaviniz süresince size aralıklı olarak dosya halinde bilgi vereceğiz.

Doktorunuza Sorun