inneaaqua | Baby botox | Yüz gençleştirme| Mersin| MD Clinic | profhilo
Biyolojik Lifting
Biyolojik Lifting

BİYOLİFTİNG NE DEMEKTİR

- Yüksek konsantrasyon serbest Hyaluronik asit 25 mg/ml ( 50mg/2ml )

- Trehaloz 10 mg/ml ( 20mg/2 ml )
- Çift moleküler ağırlıklı Hyaluronik asit

Üründeki Hyaluronik asit ile TREHALOZ birlikteliği yüksek sinerjik etki ile HA'nın tek başına gösterdiği etkiye göre kıyaslanamayacak derecede kuvvetli bir etki gösterir.

Ancak şu da hatırlanmalıdır ki, yüksek HA konsantrasyonu içeren ürünlerin dokudaki teröpatik etkiyi arttırdığı bilimsel çalışmalarda gözlemlenmiş olsa da, fibrobilastik aktiviteyi uyaran CD44 antijenleri üzerine baskılayıcı etki göstererek etkiyi azaltabilirler.

 

ETKİLER VE UYGULAMA ŞEKLİ

Innea Aqua retiküler bağ dokusunda genç kolejen tip 3 üretimini artırır.

Innea Aqua kendine özgü sonuçları elde etmek için formülize edilmiş eşsiz yapıya sahip bir üründür.

SİSTEMİK DERMO- REJENERASYON

Özel ürün yapısı, iyi tanımlanmış bir uygulama tekniği ile kullanılır, subkutanöz enjeksiyon ile bağ dokusu hedeflenir. 2,5-3,0 mm derinlikte, linnear retrograde tekniği kullanılarak yaklaşık her enjeksiyon için 0,1 ml ürün uygulanır.

Yüzün bir tarafında altı farklı alana enjeksiyon yapılır. Toplam 12 noktada yüz uygulaması tamamlanır. Zygoma bölgesinde ve mandibular açı köşesinde birden fazla enjeksiyona ihtiyaç duyulabilir ya da fan tekniği ile uygulama yapılabilir.

ETKİ SÜRESİ

Sistemetik dermo-rejenerasyon etkisi ilk uygulamadan hemen sonra yoğun lifting ve nem artışı ile başlar, birkaç hafta içerisinde rejenerasyon farkedilir. Histolojik olarak da düzelmeler ilk uygulamadan sonra bariz bir şekilde izlenir.

 

ÖZELLİK VE FAYDALARI

Özellik

25 mg/ml ( 50 mg/2 ml ) çift moleküler ağırlıklı hyaluronik asit.

Fayda

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki fibroblastik aktivite için en uygun doz 25 mg/ml dır.Üzerinde ki bir Ha konsantrasyonu CD44 antijenleri üzerinde baskılayıcı bir etki göstererek etkiyi azaltır.

Ayrıca CD44 (derinin yaşlanmasından sorumlu molekül miktarı azaldıkça deri incelir) reseptörlerini ve PDGF’i (Büyüme faktörleri) indükler.

Özellik

Trehaloz 10mg/ml (20mg/2ml)

Fayda

%1 Trehalozlu Dünyada ilk enjekte edilebilir ürün.
Hyalunorik asit ve Trehaloz birlikteliği yüksek sinerjik etki ile HA nın tek başına gösterdiği etkiye göre kıyaslanmayacak derecede çok daha kuvvetli bir etki gösterir.
Aynı zamanda HA nın stabilizasyonunu arttırarak mevcut tedavilerden çok daha iyi hidrasyon sağlarken,dermal kalınlığı arttırır, elastikiyet sağlar ve HA nın süresini uzatır.

 SONUÇLAR

Fibroblast sayısını arttırır
Kollajen liflerinin artışı
Yüksek hasta uyumu
Mükemmel klinik etkinlik
Komplikasyon veya istenmeyen etkiler yok
Yara izi ve yara iyileşmesinde kanıtlanmış etkinlik
Shiseido laboratuvarlarından üretilen yüksek saflıkta ve kalitede HA
%1 Trehalozlu ilk enjekte ediilebilir ürün
Optimal moleküler ağırlık

TREHALOZ NEDİR?

Trehaloz ( a-D- Glukopayranozil-1,1-a-D-glukopayranozid ), iki glukoz molekülünden oluşan indirgeyici olmayan bir disakkaritir. Trehaloz,antioksidan ve kriyoprotektif etkileri olan bir şekerdir. Düşük glisemik indeksi gösteren bir karbonhidrat kaynağıdır.

Trehaloz sayısız bitki ve hayvanda bulunan,doğal ortamdaki bir biyoprotektan ve ozmoprotektan'dır.
Bu durum hücrelerin yaşaması için uygun olmayan ortamlarda hayatta kalabilmelerini sağlamaktadır.

İnsanlarda bir hidrasyon fonksiyonu oluşturur. Aynı zamanda genel anti-oksidan özelliklere sahiptir. Yüksek düzeyde su tutma özelliği vardır.Yapılan çalışmalar Trehalozun en iyi etkinliği için topikal veya enjekte edilerek uygulanması gerektiğini göstermiştir.

 

Doktorunuza Sorun