Lazerle Siğil | Ben Tedavisi | MD Clinic | Mersin
Lazerle Siğil ve Ben Tedavisi
Lazerle Siğil ve Ben  Tedavisi

Yüzde ya da vücutta oluşmuş olan zararsız epidermal ve dermal nevüsler ,sadece kişiyi estetik  açıdan   rahatsız eden benler, tek seansta dikiş. olmadan anında yok edilebilmektedir

Fraksiyonel lazerle ben tedavisi, fraksiyonel karbondioksit CO2 lazerler ile yapılmaktadır. Gerek uygulama sırasında gerekse sonrasında kanama meydana gelmez. Uygulama öncesi benin bulunduğu yerin çevresine lokal anestezi yapılmaktadır. Normal deriye ulaşıldığında uygulama bırakılır ve sonrasında uygulama yapılan bölge tuzlu serum ile bir gazlı bez yardımıyla temizlendikten sonra, 5-6 gün süreyle antibiyotikli merhem sürülür. Benin yapısına ve kişinin durumuna göre yaklaşık 5 ile 7 gün arasında tamamen iyileşmesi beklenir.

Tek seansta uygulanan bu yöntem sonrasında kişi hemen sosyal yaşantısına devam edebilmektedir. Benin büyüklük durumuna göre bazen iki seans da gerekebilmektedir. 

.Göz üstlerinde veya  altındaki benler de bu şekilde lazerle temizlenebilmekte olup, ayrıca birçok kişinin rahatsızlık duyduğu göz altındaki yağ butoncukları lazerle kolayca temizlenmektedir. Oluşan pembelik ise 1-2 ay içinde normal cilt rengine uyum sağlayacaktır.

Lazerle ben aldırma işlemi pek çok ben aldırma işlemine göre avantajlara sahiptir . Lazerle ben tedavisi yönteminin diğer yöntemlere göre üstünlüklerine göz atacak olursak,

-20-30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilmektedir.

-Benler ya rengi açılarak ya da tamamen buharlaştırılarak yok edilebilmektedir.

-Benlerin alındığı yerde minimum iz kalmaktadır.

-İşlem 2 seansta ya da duruma göre tek seansta tamamlanabilmektedir.

-Lazer teknoloji işlem sırasında en az acı ve ağrı duyulacak şekilde uygulanmaktadır.

-Bu işlem sonrasında ilk olumlu etkiler 1 hafta gibi kısa bir sürede gözlenebilmektedir.

Doktorunuza Sorun