Kalıcı Makyaj | Kıl Tekniği | Kaş Kontörü | Eyeliner | Mersin
Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Permanent make up yani kalıcı makyaj; doğal pigmentleri cildin altına yerleştirme sanatıdır. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.Kimi kişilerde çok uzun bir süre kalıcılığı devam edebilir.

Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği ile kalıcı makyaj uygulaması ,kişinin kaşının natürel görünmesini sağlar.Uygulama kişinin kaş kıllarına paralel yapılan bir uygulamadır.Uygulama sırasında çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Ne Kadar Sürede Uygulanıyor? 

Her bölgeye göre kalıcı makyaj uygulama işlemi değişmekle birlikte genel anlamda ortalama 30 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir.İşlemden 1 ay sonra rutuş gerekebilir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor? 

- Bu uygulamalar karar verirken öncelikle kişi ne istediğinden emin olmalıdır.
- Olabilecekleri ve nasıl bir sonuçla karşılaşacağını bilmeli ve bu konuda uygulamayı yapacak uzmanından gerekli bilgileri almalıdır.
- Uygulama yapacak kişinin bu konudaki bilgi,beceri ve tecrübeleri sonucu etkileyen en önemli unsurlardan biridir. 
- Uygulama yapılacak alanın hijyenik şartlara uygun olmalı,kullanılan iğneler disposible ( tek kullanımlık )olmalı ve kullanılan materyaller sizin gözünüzün önünde açılmalıdır. 

Kişiye özel kullanılan kalıcı makyaj malzemelerimiz Hollanda üretimi malzemeler olup her biri kapalı ambalaj da olup kalıcı makyaj uygulaması sırasında açılır. Yüzümüz en önemli görsel bölgemiz olduğundan kalıcı makyaj uygulamasını daha güzel görünmek için uygulayacaksak bu işi gerçek bir uzmana yaptırmalısınız.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sırasında ;

Her seferinde steril ve tek kullanımlık iğneler kullanılması ile herhangi bir hastalık bulaşma riski ortadan kalkar. Uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik pomatlar(bölgeyi uyuşturan kremler) sayesinde kişi hiçbir ağrı yada acı duymamakta ve aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir.

Kalıcı makyaj eyeliner(Göz kapağı kontür çizimi ) nedir?

Bu uygulama sayesinde fazla büyük gözleri normalleştirebilir, bitişik olan gözleri daha ayrı göstere bilir, küçük görünümlü olan gözleri daha büyük göstere bilir ve iddiasız olan gözlerinizi çekici ve estetik görünüme kavuştura bilirsiniz. 
Bu kalıcı makyaj işlemi sayesinde daha güzel bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Kalıcı makyaj eyeliner sizi daha çekici gösterir. 

Kıl Tekniği ile Kalıcı makyaj kaş nasıl görünür?

Seyrelmiş ve küsmüş olan kaşlarınızı daha gür gösterir, bozuk kaş şeklinizi kaş vurgulaması yaparak güzel bir görünüm sağlar, kaş yoğunluğunuzu artırır. Tıbbi nedenlerle veya kaşı tamamen dökülmüş kişilere de kaş yapılabilir. 

Kalıcı makyaj dudak(Lipliner) nedir?

Dudaklarınızı daha iyi tanımlamayı, düzensiz dudak hatlarını düzeltir, ruj ve parlatıcını akmasını önler, dolgun ve çekici bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlar. Dudakta bulunan yara izlerini gizleyebilir. 

DİĞER UYGULAMA ALANLARI

-Dudak gölgeleme ve renklendirme 
-Ameliyat izlerinin kamuflajı 
-Meme cerrahisi sonrası meme başı çizimi 
-Saçlı deride bölgesel saç dökülmesi alanlarının kamuflajı 
-Göbeği olmayan kişilerde göbek yapılması 

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama sonrası:
- İki hafta solaryum ve direk güneş ışınlarından( güneşlenme gibi… ) uzak durmak gerekiyor.
- İki hafta deniz veya havuza girilmemesi gerekiyor.
- Dudak makyajından sonra bir hafta boyunca dudak teması,ruj ve makyaj uygulamalarında daha dikkatli olmak gerekiyor.
- Normal hayatta kullanılan kremler( bakım kremleri,nemlendiriciler,akne tedavisi için kullanılan kremler ) makyaj yapılan bölgeden uzak tutularak sürülmelidir..
- Uzmanımızın verdiği kremi 1 hafta boyunca kullanınız.
- İşlemden sonra kabuk oluşursa oynamayınız,kabuğu kaldırmayınız.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının kalıcılığı ne kadardır?

Kalıcılık 3-5 yıl arasındadır..Kullanılan boya rengine, uygulanan bölgeye ve uygulama yapılan kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Güneş ve solaryum kalıcılığı azaltan en önemli etkendir. 

Kalıcı Makyaj Uygulamasında Kaç Seansta Sonuç Alınıyor?

Uygulama sonunda hemen sonucu görebiliyorsunuz.Fakat bazı bölgeler ek uygulama gerekebiliyor.1 ay sonra rutuş yapmak gerekebilir. 

 

 

 

Doktorunuza Sorun