Gözaltı Dolgusu | Işık dolgusu| Gözaltı ışık dolgusu | MD Clinic | Mersin
Göz Altı Dolgusu
Göz Altı Dolgusu

Göz altı dolgusu ,göz altındaki çukuru doldurmaya yarayan bir tedavi yönetemidir.Bu işlemden sonra göz altı morluk, şişlik, halkalanma ve kırışıklık problemleri azalır ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı olur. İçeriğinde cildin yapı taşlarından hyalüronik asit ve  lidokain bulunan  bir dolgudur.  Hyalüronik asid vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derinin  tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. İşte bu yaptığımız işlem , zamanla azalan hyaluronik asidi cilde geri verir

GÖZ ALTLARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Sosyal çevremizde ikili ilişkilerimizde en fazla iletişime geçtiğimiz bölge göz çevresidir. Yorgunluğumuzu ve dinginliğimizi yansıtır. Yaş, metabolizma, çevre ve beslenmeyle bünyemizde oluşan değişikliklerin en çok dışa vurduğu bölgedir. Konuşmadan ifadeyi sağlayan yer göz ve göz çevresidir.

GÖZALTI DOLGUSU KİMLERE UYGULANIR

Göz altı ışık dolgusu özelikle göz altı çukuru olan kişilere uygulanabilir. Bunun dışında göz altı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine göz altı şişlik, halkalanmalar ve morlukların azaltılmasına yardımcı olur. Aynı problemlere sahip hem erkeklere hem de bayanlara  başarıyla uygulanabilmektedir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU KALICILIK SÜRESİ NEDİR? 

Göz altı dolgusunun etkisi 9-12 ay kadar sürebilmektedir. Bu süre kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına, genetik faktörlerine göre değişebilmektedir.

 HASTA SONUÇLARI NE ZAMAN GÖRMEYE BAŞLAR?

İşlem süresi yaklaşık olarak 20-30 dakika sürmektedir. İşlem uygulamasından sonra hastalarımız hemen sonuçları görebilir. Uygulanan işlemin yan etkilerini minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yardımı ile yapılmaktadır. Uygulamadan hemen sonra ise hastalarımız sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. Bu dolgunun en büyük avantajı doğal gözükmesidir.

HANGİ DOLGUYU KULLANIYORUZ?

Merkezimizde FDA onaylı sertifikalı dolgu kullanıyoruz.İşlemi yaptırmadan önce doktorunuzdan ürünle ilgili detaylı bilgi almanız,hangi ürünü kullandığını not etmenizde yarar vardır.

 

Doktorunuza Sorun