Fotoage | fotodinamik tedavi | Fotobiyodinamik Terapi | diod ışık | MD Clinic | Mersin
Foto Biyodinamik Terapi
Foto Biyodinamik Terapi

Fotobiyodinamik terapi, cildin stimülasyonuna, yenilenmesine ve onarımına dayanan, invazif olmayan; melazma, koyu lekeler, rejuvenasyon, akne ve rosacea tedavisinde kullanılan  tekniktir. Bu tedavinin temel unsurları, Yüksek Yoğunluklu Diyot (High Density Diodes-HDD) ışığı ve ışıkla aktive olan, reaksiyona giren ışığa duyarlı ürünlerdir. 

Ciltte stimülasyon, yenilenme ve onarım sağlayan spesifik bir foto güçlendirici üzerinden ışık stimülasyonuna dayalı,  bir tekniktir. Uygulanan ışık rengine bağlı olarak dört farklı cilt hastalığının tedavi edilmesine olanak sağlar.

HDD veya Yüksek Yoğunluklu Diyot, LED'e kıyasla çok daha güçlü, daha büyük bir alanda daha büyük miktarda enerji toplayabilen bir ışıktır. Aynı zamanda saf monokromatik ışık yayma kapasitesine sahiptir.  

Yüz Maskesi içinde 231 HDDiyot (seçilebilir 4 farklı dalga boyu) 

Boyun Maskesi içinde 308 HDDiyot (seçilebilir 4 farklı dalga boyu) 

Tedavi prosedürü nedir?

Tam tedavi dört basit adımdan oluşur ve yaklaşık 45 dakika sürer.

Sonucu ne zaman görmeye başlarsınız?

Sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir.

Elde edilen sonuç ne kadar süre kalır?

Tedavi bittikten sonra, sonuçlar endikasyona, hastanın yaşam tarzına ve alışkanlıklarına bağlı olarak uzun bir süreyle kalır.

Başka tedavilerle birleştirilebilir mi?

Mezoterapi, dolgu, botoks, mikro iğneleme, lazer gibi tedavilerle birlikte uygulanabilir.

Kontrendikasyonu var mı?

Aşırı hassas ciltlerde kontrendikedir.

Tedavinin ardından güneşlenmek mümkün müdür? 

 Tedaviyi izleyen 48 saat içinde güneşe maruz kalmamanız tavsiye edilir.

Skin Ox Dark Spots, tirozin aktivitesini azaltır ve melanin oluşumunu engeller. Leke ve hiperpigmentasyon görünümünü azaltır. Dark Spots Fotodinamik Konsantre Colloidal Gold, Melanostatine, Tyrostat, Albatin, Tranexamic acid, Butilresorcinol ve Glutathione içerir.

Skin ox Wrinkles, neokolagenezi destekler ve foto-yaşlanma ile oluşan hasarı önemli ölçüde iyileştirir. Cilt yoğunluğunu yeniler ve nemliliği geri kazandırır. Wrinkles Fotodinamik Konsantre ALA (%0,10), Hyaluronic Acid, Matrixyl ve DMAE içerir.

Skin Ox Redness, Staphylococcus Aureus'a karşı güçlü bir antimikrobiyal etki sağlar. Oksijenlenmeyi ve hücresel solunumu uyarır. Neoanjiyogenez sağlar ve mikrokapiller rejenerasyonu artırır. Redness Fotodinamik Konsantre Colloidal Silver, Azelaic acid, Coralin concentrate, Hyaluronic acid ve Melatonine içerir. Dark Spots Fotodinamik Konsantre Colloidal Gold, Melanostatine, Tyrostat, Albatin, Tranexamic acid, Butilresorcinol ve Glutathione içerir.

Skin ox, Düşük Seviyeli Işık Tedavisi (Low Level Light Therapy-LLLT) ile aktive edilen ışığa duyarlı ürün yelpazesini oluşturur. Tam tedavi 4 basit aşamadan oluşur ve yaklaşık 45 dakika sürer. Her tedavi için 5-Aminolevulinic Acid, Coloidal Gold ve Coloidal Silver gibi spesifik fotoaktivitörler kullanılmaktadır.

Doktorunuza Sorun