Soğuk Lipofreeze | Soğuk Lipoliz | MD Clinic | Mersin
Soğuk Lipoliz
, Soğuk Lipoliz
+

Soğuk Lipoliz; istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir soğutma sistemidir. Lipofreeze uygulaması ile; Zayıflama ,Vücut hatlarını yeniden şekillendirme, Selülit giderme mümkündür.Uygulama süresi her bir bölge için 1 saattir.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor ?

 

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp ,yağ kaybına yol açmaktadır.

Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli ortamda gerçekleşmekte, bir ay sonra, sonuçlar elde edilmektedir. Bu tedavi ile bölgesel incelme gerçekleşecek,siz daha iyi bir görünüme sahip olacaksınız.