İple Yüz Germe | İple Yüz Asma| MD Clinic | Mersin
İple Yüz Germe
, İple Yüz Germe
+

İple yüz germe uygulaması non-invaziv olan ameliyatsız bir uygulamadır. İple yüz germe tedavisi sarkma, gevşeme, aşağı düşme, sarkmaya bağlı olarak v bölgesinin silinmesi ve yüz hatlarının netliğini kaybetmesi gibi problemlerin çözümü çin yapılır.

 

İpleYüz Germe Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için özel olarak üretilen iplikler ile yapılır. Bu ipler, çok ince bir iğne içinden deri içine sokulur. Tedavi edilecek alana bağlı olarak belirlenen iplikler, deri altına yağ ya da kas içine yerleştirilir. Yerleştirme ile anında etki görülür ve ipler kaldırma, askılama yaratarak gençlik görünümü verir. İple yüz asma işlemleri lokal anestezi kremleri uygulandıktan sonra yapılır. Böylece hasta konforu sağlanır.

İple Yüz Asma Tedavisinde Ne Kadar İp Kullanılır?

Bu tedavide yerleştirilecek olan ip sayısı uygulama alanındaki sorunlara bağlıdır. İpler bu sorunlara göre seçilir ve sayıları belirlenir. 80-100 arası PDO ip kullanılır.Ayrıca cog dediğimiz daha kalın iplerde yüzü yukarı asmak için yaklaşık 10 adet kadar kullanılır.

İplerin Farklı Çeşitleri Var mıdır Neye Göre Tercih Edilir?

Tedavinin temeli olan ipler, farklı uzunluklarda ve kalınlıklardadır. Buna ek olark bu ipler farklı tiplerdedri. Bu tipler, düz, kılçıklı, konili olarak adlandırılır ve her biri farklı bir noktada başarılıdır. Kısa ipler genelde göz çevresine, uzun ve kalın ipler boyun bölgesine uygulanır.

İple Yüz Asma Tedavisinde Kullanılan İplerin Özellikleri Nedir?

Bu tedavide kullanılan ipler deri altına yerleştiğinde kollajen üreten iplerdir. Kollajen ise derinin sağlığı için oldukça önemlidir. Çünkü kollajenler derideki hücreleri genç tutar, sıkılık ve parlaklığın temel taşıdır.

İple Yüz Asma Tedavisi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Yapıldığı andan itibaren etki görülür. Tam etki 3 ay sonra görülecektir.

Oluşabilecek Yan Etkiler Nelerdir?

Kızarıklık, şişlik, ödem, hafif morarmalar olabilir. Bu etkiler düzenli krem bakımı ve soğuk uygulaması ile kısa sürede geçer.

İple Yüz Germe Tedavisi Sadece Yüzde Bölgesinde mi Uygulanır?

Yüz bölgesinin tüm noktalarında uygulanan bu işlem, gıdı,kol sarkmalarında kola ve boyun bölgesine uygulanır.

İple Yüz Germe Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yapılan tedavi uzun süre etkilidir. Bu süre ortalama olarak 12-18 aydır. Focus Ultrasound, botoks ve dolgu gibi estetik uygulamalar ile kombin edilen iple yüz germe işlemi çok daha uzun süre kalıcı ve etkili olacaktır.

İple Yüz Germe Fiyatları Nedir?

İple yüz germe fiyatları için kliniğimize başvurarak bilgi sahibi olabilirsiniz.