Fokuslu Ultrason | HIFU | Ultraformer| MD Clinic | Mersin
Fokuslu Ultrason
, Fokuslu Ultrason
+

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Fokuslu Ultrason (Ultraformer 3) ile zamanın

ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ultraformer; odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin kollajen üretiminin 4,5mm lik derin dokulara kadar tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

FOKUSLU ULTRASON İLE CİLT GERME (ULTRAFORMER 3 )

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultraformer ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ultraformer; odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 1,5-3-4,5 mm ve diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5mm lik derin dokularda kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Ultraformer deriye zarar vermeden 4,5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason cihazıdır. Cilt altına gönderdiği dalgalar kontrakte eden ve geren ısı hasarları yaratır ve sonuç olarak cilt altı bağ dokusunun güçlenmesini sağlar.

ULTRAFORMER 3 NASIL UYGULANIR ?

Ultraformer yani ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasında ultrasound başlık cilde değdirilerek işlem yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

ULTRAFORMER 3 AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANIR ?

Ultraformer uygulaması yalnızca tek seans uygulanmaktadır.

ULTRAFORMER 3 UYGULAMASI NE KADAR SÜRMEKTEDİR ?

Ultraformer uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre 30-45 dakika arasında sürmektedir.

UYGULAMA 3 SONRASI NE ZAMAN SONUÇ GÖZLENİR ?

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 60-90 gün sonradır. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 2-3 ayın sonunda tam sonuç gözlenmeye başlar.

ULTRAFORMER 3 KİMLERE UYGULANMAMALIDIR ?

1. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu (herpes virüs) olan kişiler 
2. Vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlar 
3. Yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı olanlar 
4. Çocuklar ve hamileler 
5. Otoimmün hastalığı olanlar 
6. Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar 
7. Pıhtılaşma bozukluğu olanlar